Bilgi-Birikim ;

Programlama ; İlk HTML öğrendim diyebilirim. 1996 dan bu yana html kurcalarım. 2000’li yılların başında Visual basic ile Desktop uygulama geliştirme işine de el attım.  2004-2005 yıllarında Visual studio 2003 ile C# la bir müddet cebelleştim. 2007 den sonra hali hazırda çalışan sisteme bir kaç modül eklemem gerekmeseydi Delphi 6.0 ile ilgili hiçbirşey bilmeyecektim. Bir uygulama için WPF ve silverlight ilişkisi içerisine girdim. Şu sıralar Java’ya merak sardım.

Veritabanı ; programlama konusunda birşeyin herşeyini bilmesem de herşeyin birşeylerini biliyor sayılırım. Tabi bu bana biraz güvensizlik telkin etse de Veritabanı konusunda kendimi başarılı hissediyorum. Access, Mysql, PostgreSql,Oracle, MsSql veritabanlarında data-recovery hariç hertürlü işi çok rahat yapabileceğimi biliyorum. Sql i ise her işimi görecek kadar biliyorum. tabi bunları derken ömrünü bu işe harcamış arkadaşlarla sidik yarıştırmak gibi bir niyetim yok, sadece iş başa düşerse yaparım diyorum o kadar.

Elektronik ; Direnç, kondansatör, transistör, gibi terimleri bilip 🙂 ufak tefek robot yapma, Anfi vb işlerle hobi olarak uğraşıp, birazcık da pic’ler hakkında bilgim var. Ama oturup ne bir televizyon tamir ederim(ki bu ayrı bir iştir, her elektronikçi illa tamir yapacak diye birşey olduğunu sanmıyorum). ne de Elektonikçiyim diye gezerim.

Bir IT’ci olarak CV’lerde Word Excell Powerpoint biliyorum demek çok komiğime gidiyor. o yüzden ben bunları bilmiyorum arkadaş. bunları bilmek bir lütuf gibi görünmüyor gözüme.

Eğitim-Öğretim olayında pek başarılı biri değildim,hâla da değilim. Ödevleri ya son anda yapar ya da hiç yapmazdım. derslerim de hep geçecek kadar bilirdim. imkanım varsa okula bile gitmezdim. iyi ki de sadece geçecek kadar uğraşmışım diyorum. zira 20 yıllık öğrencilik hayatımda Mesleki branşlar hariç hayatta pekde işime yaracak şeyler öğrenmedim. Mesleki olanlarda zaten piyasada kullanılacak kadar yeterli değildi. Ben Eğitim sistemine göre Tembel dim, Eğitim Sistemi bana göre gereksizdi. Bir türlü uzlaşamadık yakında ilişkimizi sonlandıracağım kısmetse.

Fantastik Kurgu şeysileri severim. Sanırım bu dünyadaki gıcık olduğum şeylerden kaçamadığım için kendimi severek içine gömmeye çalıştığım bir dünya. (Forgotten Realms, Lord of the rings, Dragonlance, ve David Eddings Serilerini okudum, okumadıklarım varsa da denk geldikçe alır alır okurum. FRP oynan bir ortam bulursam hemen dahil olmaya da çalışırım.

[email protected]@hotmail.com

Adımdan başka söylecek bir vukuatım henüz olmadı 🙂